• חופשי במנהטן

אביב הגיע, אלרגיה באה?

לשמחתנו האביב בפתח. פריחת הדובדבן, הצבעוניות השבה לרחוב והשמש המלטפת והחמימה גורמים לנו לאושר אך עבור רבים מאיתנו מגיעה תופעה פחות נעימה: אלרגית האביב שמסתמנת בנזלת, גירוי בעינים, אדמומית העור ושיעול טורדני ויבש. לאלו מאיתנו שזה עתה הגיעו ואינם רגילים לאלרגנים המקומיים, חשוב לקרוא את העצות הבאות.

Advice for Israelis in Manhattan
Spring in Manhattan, Chofshi B'Manhattan

סימנים אלו נגרמים כתוצאה מתגובת מערכת החיסון לגורמים זרים. חלק משמעותי מהגורמים הזרים כוללים אבקנים המפוזרים בזמן הפריחה האביבית וברור שיש גם אבק וחומרי ניקוי (לכבוד הפסח). סימנים אלו גורמים לפעמים להפרעות בשינה, עייפות כרונית וחולשה. אצל חלק מאיתנו תופעות אלרגיות יכולות לגרום לקוצר נשימה.


כיצד נוכל להמנע או לטפל בבעיה?

ראשית, עדיף להשאיר את חלונות הבית סגורים, במיוחד כשיש רוחות. במידה והפריחה בעיצומה אפשר לשים מסיכה המגינה על דרכי הנשימה.

במידה והשיעול וקוצר נשימה מחמירים עדיף להבדק על ידי רופא משפחה כדי לוודא שזה לא וירוס הדורש טיפול שונה.

תרופות אנטי היסטמיניות הנמכרות ללא מרשם יכולות גם הן לשפר את המצב. לפעמים משאף או תרסיס לאף או לעיניים מפחיתים את התגובה הרירית לאלרגיה וכוללים גם סטרואידים במינון נמוך. תרופות אלו חייבות להנתן על ידי רופא משפחה או רופא המתמחה במחלות אלרגיות.

לעיתים הטיפול מומלץ לחדשיים במשך תקופת הפריחה. כמובן שאין לקחת תרופות אלו ללא בדיקה או מרשם מרופא. הטיפול בעיקרון קל ולא מסובך אך חשובה ההתיעצות עם איש מקצוע.

כמובן עדיף גם לנקות את הבית מאבק מצטבר, במיוחד בשטיחים מקיר לקיר, וילונות למיניהם ולפעמים פרחי בית - שמי כמונו מאד אוהב, במיוחד באביב.


חג שמח!


מיכל לויין היא רופאה פנימית אנדוקרינולוגית וחברת ארגון הנשים שלנו 'לשבט'. מיכל עבדה כעשרים שנה במרפאת חוץ בדרום ארה"ב במדינת ג’ורג’יה בטרם פרשה ועברה עם בעלה, נפרולוג במקצועו, לניו יורק לפני כ-11 שנים.

Micki LaVine MD


#חופשיבמנהטן #קהילהישראלית, #קהילהישראליתבניויורק

30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול