• חופשי במנהטן

הכינו עצמכם לחורף

עודכן: 5 בפבר׳ 2019

מיכל הגיעה אלינו לאחד המפגשים של 'לשבט' ומאז מקפידה להגיע למבחר המפגשים והארועים שלנו. כשדברנו על החורף הקשה כאן היו לה עצות מועילות ביותר וכך נולד הפוסט הזה, משולחנה של ד"ר מיכל לויין.

מיכל לויין היא רופאה פנימית אנדוקרינולוגית. היא עבדה כמעט 20 שנה במרפאת חוץ בדרום ארה"ב במדינת ג’ורג’יה, פרשה ועברה עם בעלה, נפרולוג במקצועו, לניו יורק לפני כ-11 שנים.


מהי התרופה שהיא חובה בכל בית בסתיו?

תרופות החובה הן Airborne ו zincam. אלו כדורים הומאופטים המכילים ויטמין C וכדורים הנמסים בפה המכילים zinc .השימוש בהן מומלץ עם תחילתה של התקררות קלה ומונע את החרפתה.

כדי לעבור את הסתיו והחורף בשלום כדאי לכולנו להימנע משהיה במקומות צפופים ודחוסים באנשים ללא איוורור. אמנם זה חלום באספמיה אך החשוב מכל לשטוף ידיים עם סבון לעיתים תכופות. (ברגע שיוצאים מהרכבת, מהאוטובוס או נגיעה בדלתות ובחלונות, רצוי למצוא מקום לשטוף ידיים או להשתמש במחטא נוזלי).

מומלץ מאוד להתחסן בחיסון נגד שפעת. אני שומעת הרבה את הצעירים או מבוגרים הטוענים שלהם זה לא יקרה ואין שום סיבה להתחסן, אך לדעתי זו טעות. עדיף להתחסן מלחלות בשפעת, מחלה שיש בה סיכויים רבים לסיבוכים נוספים.

תרופת סבתא שכדאי להפריך היא שחייבים לסגור את החלונות שמא תהיה רוח פרצים ונתקרר. נהפוך הוא, אוויר נעים במינון נמוך לא מזיק, כל עוד אנו לבושים בבגדים המתאימים לעונה.

אני ממליצה לחבוש כובע, כפפות וצעיף. לגבי כפפות, מומלץ למי שנוסע בתחבורה ציבורית להשתמש בהן מאחר וכך נוכל למנוע הידבקות במחלות כתוצאה ממגע בעמוד הרכבת או האוטובוס.

תרופת סבתא שתמיד עוזרת היא מרק עוף תוצרת בית שמכיל כנראה חומר דומה לפניצילין ומאד עוזר להתקררות.

אין שום סיבה להתחיל אנטיביוטיקה ללא סיבה. התקררות ברוב המקרים היא מחלה ויראלית ואנטיביוטיקה לא עוזרת במקרה כזה. רצוי לגשת ולהיבדק לפני שמתחילים טיפול באנטיביוטיקה.

כמובן החשוב מכל - לא ללכת לעבודה כשאנחנו מקוררים! מנוחה והרבה נוזלים הן הנוסחה להחלמה מהירה.


לבריאות!


החורף בניו יורק עם חופשי במנהטן

#חופשיבמנהטן #קהילהישראלית, #קהילהישראליתבניויורק

27 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול