• חופשי במנהטן

הכל על חיפוש עבודה בעיר הגדולה

עודכן: 6 בינו׳ 2019

בנובמבר 2018 התקיים ארוע ב״שוות של ניו יורק״, קבוצת פייסבוק המחברת בין נשים דוברות עברית במנהטן. השוות העמידו פאנל מובחר בנושא "מחפשות עבודה שווה". לבקשת הקהל מביאות לכן את הרשימות של הדוברות בפאנל.


שנהב קימחי​​, General manager, NA at Crabtree & Evelyn

אם מדובר בתפקיד ראשון בניו יורק, ממליצה להתפשר, כי קל מאוד להתקדם ברגע שאת מוכיחה את עצמך. כדאי ללמוד ממש טוב את החברה והמתחרים. כדאי למתג את עצמך, למשל לבנות אתר עם תכנים מקצועיים, ללמוד ולכתוב מושגים וביטויים שאמריקאים אומרים כדי להישמע מקומית ולדעת את המילים החשובות בתחום שלך.

שנהב מציעה לינקים לאתרים בתחום המרקטינג:

https://marketingland.com/ https://www.socialmediaexaminer.com/ https://www.socialmediatoday.com/ https://www.linkedin.com/learning/topics/video https://www.marketingdive.com/ https://thenewsette.com/​ for general trends https://www.glossy.co/​ for industry trends


ג׳יימי אלון​​, Global HR Director, Playbuzz. Founder, Israeli HR in NY 10

טיפים למציאת עבודה:

1. טיימינג זה הכל - צריך סבלנות בשביל למצוא את העבודה הנכונה. נכון שאנחנו מחפשים עבודות מתי שנוח לנו אבל צריך לקחת בחשבון מתי גם ״נוח״ לשוק. בחציון ראשון של השנה יהיו יותר גיוסים משום שיש לחברה יותר תקציבים. בחציון שני יהיו פחות משרות, במיוחד ברבעון האחרון של השנה כי משרות שלא נסגרו עד עכשיו כבר ״יגולגלו״ לתחילת השנה הבאה. יש קושי למצוא משרות בסוף השנה כי זאת תקופת החגים האמריקאית, בדיוק כמו ספטמבר בארץ. אף אחד לא מחפש לעבור תפקידים וגם מגייסים ביותר איטיות. עם זאת, התפקידים שכן יהיו פתוחים יהיו עם סיכוי גבוה יותר עבורכם להצלחה. בדרך כלל הגיוסים של סוף שנה זה יותר ספציפי לתפקידי באק-אנד שתומכים בתפקידי 'קליינט פייסינג' שגויסו בחציון הראשון של השנה.

2. כולם אומרים שאתן חייבות להשקיע בקורות החיים שלכם. מה זה אומר בעצם? לא ארוך מדי, מקסימום שני עמודים ואם אפשר לצמצם לעמוד אחד אז מה טוב. לא לכתוב רק בשביל לכתוב! בנוסף, להחזיק מספר קורות חיים עבור מספר תפקידים שונים שאתן רוצות להגיע אליהן. וכמובן לשים טייטל שהוא ברור: מה עשיתן? גם אם בתוך החברה היה לכן טייטל שונה. לכו על מה שפשוט וקונצנזוס.

3. טיפ סודי כדי לגרום לקורות החיים לעלות לראש הרשימה של המגייסת הוא לעשות ׳העתק-הדבק׳ למילות מפתח מהפרסום של המשרה עצמה, ולאחר מכן לצבוע את הטקסט בלבן שלא יראה לעין.

4. העבודה לא נגמרת אחרי הגשת קורות חיים, היא רק מתחילה. ישר אחרי יש לכתוב אישית למגייס. במקביל יש למצוא מישהו שעובד בחברה גם אם לא מכירים אותו אישית, הם ישמחו לעזור לכם ואל תתביישו, הם מקבלים בונוס על הגיוס שלכן!

5. אם פניתן לאנשים ישירות בלינקדאין או במייל ולא ענו לכן, אל תתייאשו. הסטטיסטיקה היא ש-80 אחוז יחזרו אליכן עד ההודעה השלישית.

6. למצוא את העבודה הראשונה זה החלק הכי קשה, אף אחד לא רוצה ״לחנוך ולהכשיר אתכם״. תתפשרו! תתגמשו. יש לכם הרבה אופציות לגדול מתוך חברה, אז לא להיות מקובעים. גם לא בשכר ובטח שלא בשלבים ראשוניים בראיונות העבודה, אל תשללו מלכתחילה משרות כי תמיד אפשר לעשות משא ומתן בשלב הסופי אחרי שהחברה כבר מחוברת אליכם ומעוניינת בכם.

7. נשים מפחדות לנהל משא ומתן על שכר, ולכן הן מוצאות את עצמן מרוויחות פחות מגברים. אל תפחדו להתמקח על הצעת עבודה, לפחות ״סבב אחד״ של משא ומתן, כי החברה לא תוותר עליכן בשביל 5-10 אלף דולר. אגב, להתמקח על הטבות סוציאליות זה חשוב לא פחות מאשר השכר עצמו.

8. חיפוש עבודה זה פול טיים ג׳וב, צריך להשקיע בזה. להגיד שאתן מחפשות עבודה כבר חודשים אבל בפועל זה בעצם רק שעתיים בסופ״ש זה לא מספיק טוב, כי יש יותר מדי דינאמיות בעולם הזה. משרות נחשקות או בחברות בעלות שם יכולות להיפתח ולהיסגר תוך שבוע ימים ולא תהיו מודעות אליהן בכלל.

9. לינקדאין הוא כלי חיפוש עבודה מעולה, אבל לא המקור היחיד. פלטפורמות נהדרות להצטרף אליהן הינן handshake.com וגם לסטודנטים ללא נסיון תעסוקתי יש את Angelist.co, hired.com, vettery.com הפלטפורמות הללו בנויות לעולמות הסטארטאפ והאנטרפרייז כאחד, ממליצה עליהן בחום. 10. משאב שאנשים לא מודעים אליו מספיק ולכן לא מנצלים אותו כראוי הוא המשקיעים וקרנות הון סיכון. הם משאב יקר, נצלו אותם כראוי! לקרנות הללו יש אנשי כוח אדם שמחפשים כל הזמן לסייע לפורטפוליו רחב של סטארטאפים שלהם. בנוסף, כשאתן פונות למשקיע, רוב הסיכויים שהוא יענה לכן וגם יעביר את המייל שלכן למנכ״ל אם מסר קצר של ״תראה אם רלוונטי עבורכם״. ברגע שהגיע אלינו מייל ממשקיע בוודאות תקבלו שיחת טלפון במינימום מהמגייסת. צריך להבין שניים ממשקיע זה בדיוק כמו לקבל מייל ישירות מהמנכ״ל של החברה!

קיבלתן זימון לראיון עבודה? מעולה!

1. אז איך מגיעים לראיון עבודה? רבע שעה לפני, ולא חמש דקות. מסתכלים סביב וסופגים את התרבות בחברה עצמה. הולכים לשירותים! בודקים שאין כלום בשיניים (כן כן...) וגם אתן לא יודעות כמה זמן תהיו בראיונות ועם כמה אנשים בדיוק.

2. מבחינת הלבוש - תמיד לבוש אחד מעל הdress code של החברה. אם הם קז׳ואל אז לבשו ביזנס קז׳ואל. לעולם לא ג׳ינס, לא משנה כמה א-פורמלי הראיון! Always dress to impress

3. אם מציעים לכן לשתות תמיד אבל תמיד! תגידו כן ותגשו ביחד עם המראיין לעמדת הקפה. קפה זה הזמן האולטימטיבי להתחיל את ה'סמול טוק' וליצור חיבור מיידי עם המראיין. אחרי כמה דקות כשתגשו לחדר ישיבות כבר תגלו שהדינמיקה קלילה יותר ויש כבר חיבור בסיסי ביניכם.

4. טעות נפוצה של מרואיינים היא לא לעשות בדיקת רקע על מי שמראיין אתכם. לפני ההגעה תשאלו עם מי אתן נפגשות, תחקרו עליהן כמה שאפשר ותנסו ״לזרוק״ במהלך הראיון נקודות על הרקע שלהם, שיבינו שהשקעתן מאמץ בבדיקת הרקע.

5. חשוב לדעת את הקורות החיים שלכם בעל פה - קורה לא מעט פעמים שאנשים ״שוכחים״ כמה זמן עבדו בכל מקום או גרוע יותר, הם שוכחים שרשמו שהיו מנהלים - ובראיון בעצם מתגלה שלא כך הדבר. תהיו עקביות מההתחלה ועד הסוף.

6. לעולם לא ללכלך על המעסיק הקודם! ידוע לנו שיש הרבה מקרים שהמעסיקים עושים עוול לעובדים עצמם, קל וחומר כשמדובר בסטארטאפים שמנוהלים על ידי הנהלה צעירה ותחת הרבה לחץ. עם זאת, חשוב לפרגן לחברה עצמה. אם בכל זאת נתבקשתן להסביר מה קרה, חשוב לציין בצורה המקצועית ביותר את הקשיים שחוויתם שם.

7. נגמר הראיון של המגייס? טעות גדולה היא לא לשאול שאלות בסוף. זה הזמן שלכן, נצלו אותו כהלכה. תמיד יש מה לשאול - איך תהליך הגיוס יתקדם, איך המנהל מגייס, מה התרבות בחברה? טיפ חשוב הוא לשאול שאלה אחת על המראיין אישית כי אנשים בסוף מאוד אוהבים לדבר על עצמם  (״מה עשית בחברה שאתה הכי אוהב? מה התפקיד נתן לך? אתה מרגיש שיש לך השפעה בתפקיד הנוכחי?״ או כל שאלה אחרת בסגנון). אבל רק שאלה אחת עליהם, כי אתם לא מראיינים אותם, רק מנסים לסיים בצורה שהם במצב רוח חיובי.

8. לבקש אימייל כדי לכתוב להם תודה, לא משנה איך הראיון הלך! אתן לא ​יודעות מה חשבו עליכן, תהיו מקצועיות עד הסוף.

שאלה שחזרה המון אצל הבנות שבאו אליי אחר כך זה לגבי ההשכלה שלהן בקורות חיים - הסברתי להן את הכלל הבא: השכלה בתחילת קורות החיים תבוא בשני המקרים הבאים:

א. אם אין לך נסיון מעשי כלשהו, ולכן הלימודים הם הדבר הכי רלוונטי למשרה שאת מגישה אליה.

ב. אם יש לך נסיון מעשי אבל למדת בבית ספר נחשק כמו Ivy League אז זה ישאר למעלה. בכל מקרה אחר, ההשכלה ״נדחפת״ לתחתית העמוד, אחרי הנסיון התעסוקתי.


שאלות נוספות שעלו במפגש:

איך אפשר לבקש מחברה לראות את המדיניות שלה לגבי חופשת הריון מבלי לבקש את זה בצורה ישירה. זאת הייתה שאלה מצוינת! תשובה: במידה וזה נושא שחשוב לך, תמתיני איתו עד לשלב שנותנים לך הצעה ורבלית. במעמד ההצעה, את מבקשת לראות את הhandbook של החברה ששם בעצם יהיה הפוליסי של החופשות לידה.

מה עושים במידה ומדובר בחברה קטנה שאין handbook גמור כרגע? זאת לא בעיה, פשוט מבקשים מהמגייסת לדעת מספר פוליסות כאשר אחת מהן היא על חופשת הלידה לדוגמה, רושמים במייל: "היי מרי, יש לי עוד מספר שאלות שאני אשמח לדעת את הפרטים לגביהם: כמה ימי חופש מספקת החברה בשנה? האם על פי הפוליסי של החברה מותר להעביר את ימי החופש לשנה הבאה? האם לחברה יש פוליסי של דיסאביליטי? האם קיים בחברה פוליסי לחופשת לידה? האם החברה משלמת ביטוח רפואי מלא ובמידה ולא כמה היא תורמת לעובד? תודה מראש על התשובות, כל מידע שתוכלי לספק יסייע לי במעמד ההחלטה״


עצות מחני גולדשטיין​​, מנכ"לית ומייסדת​​ Snappy gifts:

לצלם את עצמך מתראיינת וללמוד מלצפות בווידאו, לענות באותו רגע למיילים, לשלוח מייל עם קורות חיים לסטארטאפים גם אם אין משרות פנויות באתר. אם ממש רוצות את המשרה, לשלוח כמה שיותר מיילים ולהתעקש. אם תראי שאת מלאת תשוקה לתפקיד, יש לך סיכויים גבוהים, גם אם אין התאמה מלאה מבחינת כישורים.

ללכת למפגשים וכנסים כדי לעשות נטוורקינג, אי אפשר לדעת מאיפה יגיע קישור מוצלח.

לחפש משרות בחברות שהרגע גייסו כסף - בcrunch base -לפנות למשקיעים שיחברו לחברות שמגייסות.

לינקים חשובים:

https://www.vettery.com/

https://angel.co/jobs https://hired.com/?fbclid=IwAR1GT5FN4V4dQtcHSGgQ0dMuSBRWLAJ_0yL66exRRENLIFG-2Nj4T1k-wBo

ארגון שעוזר בייעוץ קריירה בחינם:

http://www.jfssd.org/site/PageServer?pagename=programs_refugee_employment


אלה בר-צבי ​​- יועצת תעסוקתית, מלווה אנשים למימוש עצמי ופריצות דרך בקריירה ועוזרת במציאת השביל התעסוקתי. מעבירה סדנאות תעסוקה בארה"ב לארגונים ומסגרות שונות. לאלה יש מעל 20 שנות ניסיון במגוון תפקידי משאבי אנוש, כמנהלת משאבי אנוש, כמאבחנת, מעבירה מרכזי הערכה, וגיוס אלפי מועמדים בכל העולם. אפשר לפנות אליה כהכנה לראיון עבודה, כולל ראיון התנהגותי: איך להתמודד עם שאלות שאתן חוששות מהן כמו: תכונות שליליות, ציפיות שכר, תקופה בה הייתן מחוץ לשוק העבודה, פיטורין, ממליצים וכו'. איך להעביר מסרים חדים ומוצלחים בראיון / מפגשי נטוורקינג - שפת גוף, טון דיבור , נאום המעלית וכדומה.


רעות ארג׳נג​​ - מאבחנת ויועצת תעסוקתית המתמחה במציאת ייעוד תעסוקתי לנשים וגברים ברילוקיישן וגיבוש מסלול קריירה בהתאמה אישית. רעות מגיעה מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, הייתה אחראית במשך שנים על קידום התעסוקה בגליל מטעם הג׳ויינט ומשרד התעסוקה, בעלת נסיון רב באבחון החסמים למימוש עצמי ומתן פתרונות לפריצת דרך בתחום התעסוקה. נכונה לסייע לכן בכל שאלה שיש לכן בתחום הכוונה מקצועית, התלבטות לשינוי מקצוע/ מקום עבודה, השתלבות בעולם התעסוקה לאחר מעבר למדינה חדשה, ואיך לזהות ולשחרר אמונות מעכבות מהגשמת היעוד המקצועי.

חיפוש עבודה בניו יורק

#חופשיבמנהטן #קהילהישראלית #קהילהישראליתבניויורק

53 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול