• חופשי במנהטן

כספים - מיסים, בנקאות

עודכן: 6 בינו׳ 2019

מיסים

בארה״ב, שלא כמו בישראל, לא משנה מי את, עלייך החובה להצהיר הכנסות ולשלם מיסים. גם אם המעביד הוריד לך לבקשתך מה שנראה לך שתחויבי, גם אם אין לך סוגים שונים של הכנסות, לא משנה מה - באפריל את מגישה דו״ח מיסים ו׳סוגרת חשבון לשנה׳. כל שנה מחדש.

אפשר להגיש דרך תוכנה שרוכשים, כמו טורבוטקס או ללכת ליועץ מס מומלץ ע״י אנשים שאת מכירה או לפנות לחברה שעושה המון כאלה, כמו HR Block

בנקאות

בערב נחיתה רכה של 'לשבט - חופשי במנהטן' התארח אצלינו שי זפרן, מנהל האסטרטגיה של בנק דיסקונט כאן בניו יורק, והנה עיקרי הדברים:

1. לא להיבהל מהלוואות

2. הממשלה היא הלווה הכי אחראי, שימו לב לאג״ח. כל הלוואה וריבית מושווית לממשלה. לכן כשאת מגיעה לבנק נקודת המיקוח היא האג״ח הממשלתי

3. איך מחושב הקרדיט סקור שלכן?

35 אחוז- עמידה בתשלומים בעבר

30 אחוז-ניצולת אשראי מסך כל האשראי. כמה חוב יש לכם מתוך תקרת האשראי. מה נתח האשראי הפנוי שלכם, מוציא אתכם בחוסן אשראי גבוה. עדיף ניצול של 30%

אתן רוצות לנצל אשראי כדי להראות מוסר תשלומים

15 אחוז כמה כרטיסי אשראי וכמה בלאנס יש על כל כרטיס

10 אחוז - סוג כרטיסי האשראי וההלוואות

10 אחוז - כמה בקשות לכרטיסי אשראי

4. מספר הבקשות לכרטיסי אשראי משפיע על ציון האשראי

5. התזמון של הלוואה גדולה הוא קריטי - לא לרוץ ישר לקנות דירה. חצי שנה לפני רכישה גדולה, כמו בית, הפחיתו בקשות לקרדיט.

6. גיוון הלוואות משפר את ציון האשראי

7. מה שמעניין את הבנק זה כמה סיכון אתם מהווים עבור הבנק

ההבדל בין קרדיט לדביט: דביט הוא כרטיס כספומט ומתנהל כאילו הרגע שלחת יד לחשבון הבנק שלך והוצאת משם חופן דולרים. יש לך יותר כסף ביד ופחות בבנק.

קרדיט הוא כרטיס אשראי אבל שלא כמו בישראל הוא לא מחובר לחשבון הבנק שלך ולכל כרטיס ריבית קבועה משלו, תלוי על איזה דיל חתמת. כדאי מאוד להשתמש בכרטיסי אשראי ולשלם את החוב במלואו (!) מדי חודש. אם השארת לך חוב קטן לתשלום בעתיד, תשלמי ריבית על החוב פלוס ריבית מצטברת על כך שאת סוחבת חוב. בחלק מכרטיסי האשראי ניתן לראות בבירור כמה התשלומים יעלו לך לאורך זמן. באופן כללי כדאי להתמצא במה שכתוב על החשבונות כדי להבין יותר טוב את המערכת.

אם מקישים בגוגל compare credit תמצאו הרבה אתרים שמאפשרים השוואה בין הכרטיסים השונים וגם שואלים אתכן את השאלות הנכונות. שווה להתעמק וללמוד. כזה או כזה למשל.

התנהלות כלכלית נכונה:


סופרמרקטים - כמו בכל מקום, יש את המפונפנים בהם כל שרוך עולה הרבה אבל גם ניתן למצוא שם בדיוק את היוגורט ההוא שאת ממש אוהבת. במנהטן יש בכל קרן רחוב כמעט ירקן, ותמצאו שהסחורה שם עולה פחות מבהולפודס, למשל.

כמו בכל מקום, השקעה בהשוואת מחירים תשתלם לכן.

גם בבתי המרקחת יש דירוג, CVS ודואיין ריד יקרים יותר מוולגרין, למשל.

סוף עונה הוא זמן נהדר להצטייד לעונה הבאה. אם את יכולה להסתמך על המידה שתישאר אותו הדבר (לא עם ילדים), כדאי להצטייד בבגדים בסוף העונה. בנוסף, מיד לאחר קריסמס מתחילה ירידה במחירים שמגיעה לשיאה בינואר וסמוך לחג ההודיה מתבצעת המכירה השנתית שידועה כ׳יום שישי השחור׳ (שחור מרוב אנשים שחופרים באתרי קניות). אם בגדג׳ט חשקה נפשכן, שימו לב לכל הקופונים והמכירות ברשת כדי לזכות בכפל הנחות נוח.


#חופשיבמנהטן #קהילהישראלית #קהילהישראליתבניויורק


46 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול