• חופשי במנהטן

מורה נבוכים לגולים אבודים

אהההה.... מה לא נאמר עדיין על רילוקיישן והכוונות הטובות שהולכות לאיבוד בתרגום?

לפניכם מדריך קצת בוטה אבל מדוייק של עשי ואל תעשי בחודשים הראשונים למעבר.

1. מישהוא הסכים לראות אותך ולתת לך מזמנו היקר? - כתוב מיד מכתב תודה ושאל אם ניתן לקשר אותך עם אדם נוסף.


2. מישהיא הזמינה אותך לארוחת שבת? הביאי דיש ומתנה קטנה, אל תשתלטי על השיחה. חנכו את הילדים בבית לא לחטוף, לדרוס, לחמוס צעצועיו של בעל הבית הקטן, לא להתיז סטייל ממטרה על שירותי המארחים ובאופן כללי לשחק אותה עציץ אדיב. הזמינו אתכם פעמיים? תורכם להזמין.


3. החברה של הדודה הרחוקה מבית שאן עילית שעכשיו היא מנהלת משאבי אנוש שהסכימה לקרוא את קורות החיים שלך? אל תתווכחי איתה על כל נקודה, אל תרצי לה על איך זה בישראל. את רוצה להצליח פה, קבלי המלצותיה וסעי. אל תשכחי מכתב תודה. בכתב, בטח שבכתב. את לא רוצה לבזבז עוד מזמנה על שיחת טלפון. למה לא בטקסט? ככה. לא עושים את זה בטקסטורה וגם לא בטלפון. רק במייל. ככה.

4. בקשו ממך לשלוח מייל תזכורת כדי שיוכלו לחבר אותך עם אנשים? שלח מייל תזכורת. אל תסמס, אל תשלח סיפור ארוך בווטסאפ, אל תפנה במסנג׳ר של פייסוש, אל תשלח אותם לדלות מידע בלינקדאין שלך, לערוך אותו, לקצר, לסכם עבורך ולקשר אותך אחרי מחקר קצר. שלח. בנקודות. במיילללללל!

5. קיבלת את העבודה ברוך השם. את עסוקה מעל הראש, מעולם לא חשבת שיהיה כל כך קשה להסתדר עם עבודה וילדים ובלי שני זוגות סבים אבל זה המצב. כתבי תודה לזאת שקישרה אותך עם האדם המתאים, המעסיקה, הממליץ. גם אם נראה לך כרגע שלעולם לא תצטרכי אותם יותר..? כתבי מכתב תודה. כן, כן, במייל!

6. המראיין הוא לא חבר שלך. אם נתן לך את מספר הנייד שלך זה לא כדי שתטריד אותו בזוטות. כבד את פטרונך וניידו. אל תחייג/תסמס אליו לשווא.

7. נתנו לך כרטיס ביקור? כתבי מאחורה תזכורת: מי הבנאדם ומה קבעתם שיקרה או איך תוכלי להעזר בו. אל תאבדי את הכרטיס ותנסי לפנות אליו אחר כך בפייס. למה? כי זה מוציא אותך פיתה.


8. לא יודע קיצור מסויים? שאל את גוגל. כך תיראה חכם יותר במינימום מאמץ.


9. הזמינו אותך לפגישה ואינך יכולה? פני את הזמן או הציעי שלוש אפשרויות אחרות תוך התנצלות מתמדת.


10. הוזמנת לארוע נטוורקינג? הבט בעיניו של האדם שאתה איתו והפסק לתור אחר ׳אובייקט׳ אחר. אתה לא homing device. אל תיתקע על אדם אחד ליותר מדי זמן. הזמן הטוב ביותר לעבור הלאה הוא כשמצטרף אדם נוסף וכך לא השארת את ׳חברך׳ לבד.


11. את לא יודעת מי שומעת אותך בשירותים, שמרי את השיפוטיות שלך לשיחה עם החברה הטובה בבית.


12. לא באתם לארוע נטוורקינג כדי לאכול. באתם לעבוד. לא עובדים בפה מלא. לא עובדים בשכרות. שתו מים. לגמו קצת יין ודללו עם מים. אלא אם כן אתם ממש בעלי סיבולת גבוהה ומוכחת. אבל הכי עדיף? מים. והמתאבנים החמודים האלה? אלה שמפזרים חתיכות בצק עלים קטנות על החולצה, נורים מפיכם על כנפי ריר ושין שורקת, משאירים לכם פרור שלומפרי בזוית של הפה? אותם תאכלו בבית, אחרי הארוע.


13. בקשו מכם קו״ח? שלחו קו״ח. עמוד או שניים, קצר ותכליתי. כותרת ונקודות. לא בפאואר פוינט, לא על דף מבושם, לא על נייר מכתבים כחלחל, לא מקומט, לא עם כתמים, לא גזור ביד, לא שרוף בקצוות, לא להחליף בפגישת קפה, לא לשלוח אותם ״ללינקדאין, תמצא שם הכל״. קורות חיים ומכתב כיסוי cover letter חובה.


14. לא מביאים ילדים לפגישת עבודה. במיוחד לא אם הם חולים. גם את החמוד שלכם לא. גם אם זו דוגמא לכמה סבלנות יש לכם ואיך אינכם נשברים תחת לחץ. לא מביאים ילדים לפגישת עבודה.


15. המראיינת היא בנאדם. לזכור ולא לשכוח. המזכיר שלה הוא בנאדם, לכבד. השומר בכניסה עלול להיות החבר הטוב של המזכירה של המראיינת. להיות נחמדים לכולם. הראיון מתחיל ברגע שהגעתם לרחוב-של.


16. עזרו לכם פעם אחת? תודה ודי לניצול.


נשמע קצת בוטה? מתנצלת. אבל בטוח שמכאן תצאו נשכרים. אז בהצלחה!39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול