• חופשי במנהטן

עצות לחוסכת

עודכן: 6 בינו׳ 2019

כדי להימנע מ׳ברוך׳ כלכלי כשמתקרבים לקיץ - עונת הנסיעות, הקייטנות והבזבוזים, התחילו לשים בצד סכום קטן כל חודש. כמו כל קופה קטנה גם זו תתרחב אט אט ולא תצטרכו לסבול מבור תקציבי עם קניית הכרטיסים.

גיהוץ האשראי תמיד חביב יותר וכואב פחות מהוצאת השטרות וספירתם. שימו לכם בצד תקציב חודשי שוטף בשטרות. לכמה תזדקקו אחרי תשלום החשבונות השוטפים כמו מים וחשמל?

מאוד קל להבין את גובה התקציב כשערימת השטרות ב׳בנק׳ הפרטי שלכם ׳מאבדת גובה׳.

מיקסום ומינוף הכנסות

כיף לקבל מתנות, במיוחד כאלה שלא צריך להחזיר. במיוחד כשמקבלים אותן מהדוד סם. אתן יכולות לחסוך 18,500$ רק מלנצל את ההזדמנות של השקעה בפנסיה. חשבונות כמו 403(b) or 401(k) יקטינו את הכנסתכם (פחות סכום לקזז ממנו מיסים) ויצברו את כספכם לימי זקנה, בהם סביר להניח שתרוויחו פחות ולכן גם סביר שתשלמו פחות מיסים כשתוציאו את הכספים הללו.

יש לכם בעבודה חשבון רפואי או נסיעות בתחבורה ציבורית דוגמת בנפלקס או HSA? בקשו שיפרישו לכן. אתן מקטינות את רמת ההכנסה ממנה מופרש המס (משלמות פחות) ונהנות ממשהו שבלאו הכי אתן משתמשות בו (בקור רופא, טיפול שיניים, משקפיים, תרופות קבועות, נסיעות בתחתית).

תרמו לצדקה החביבה עליכם - נדיב, נעים ומשיג לכם פטור ממס.


משולחנה של ורוניק

ורוניק ורשהאור היא אשת פיננסים החברה ב"לשבט"- קבוצת הנשים של "חופשי במנהטן". ורוניק מתמחה בפיננסים ובביטוחים ומציעה מגוון שירותים כגון :ביטוח מנהלים וקרנות השתלמות, ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, סיעודית, חסכונות לקולג', לפרישה, 401, IRA, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות ועוד.

ורוניק הכינה עבורנו טיפים לתכנון התקציב השנתי שלנו לשנה הקרובה בבחינת "אף אחד לא מתכנן להכשל אבל נכשל לתכנן".‏

סוף השנה מציגה הזדמנות לבצע חישובים במשפחה ובעסק ולנצל את תקופת החגים להכנת התקציב השנתי.

תכנון תקציב שנתי בשישה שלבים:

1. ‏‏רישום התקציב – רשמו את התקציב השנתי במדויק, בצורה ברורה ושניתן לראותה פיזית. ניתן לרשום על דף, במחשב ובאפליקציה - העיקר לא להשאיר את הנתון בראש, לראותו בצורה פיזית וללא ניחושים. זה השלב ‏החשוב מכל.

2. ‏קביעת הכנסתכם – יש לרכז את כל ההכנסות תחת קטגורית "הכנסות". ההכנסות יוגדו במדויק ולא בהערכה או בניחושים.

3. ‏קודם כל שלמו לעצמכם - ‏מתחת לקטגורית ההכנסות, צור קטגוריה של ההוצאות. ההוצאה הראשונה היא חסכונות. החסכונות הם ההוצאה החשובה ביותר. לפני שאתם משלמים לאחרים, שלמו לעצמכם! זה יעזור לכם להתמקד בחסכונות במקום בהוצאות. צרו קרן חירום: הקצו 10%-15% ‏מההכנסות והמשיכו לחסוך לבית, לקולג׳, גמלאות וכו׳. עשו זאת לפני שאתם מחשבים את ההוצאות.

4. ‏עריכת רשימת ההוצאות – רשמו את ההוצאות הקבועות לחודש כמו: שכר דירה או משכנתא, ביטוחים, טלפון, רכב וכו׳. ערכו רשימה נוספת להוצאות המשתנות כמו: קניות, חשמל, מסעדות, בגדים, ושונות. ‏ ‏זכרו: כל הוצאה חודשית צריכה להירשם. כל דולר שאתם מרויחים או מבזבזים נחשב!

5. ‏סקירה ואיזון - הנה הנוסחה שתעזור לכם עם התקציב: הכנסות פחות חסכונות פחות הוצאות=0, אם המספר שלילי, צריך לחזור, לקצץ את ההוצאות ולתקן. אם המספר החיובי, מזל טוב! יש לכם כסף נוסף לתקציב. רוצו ושימו בחיסכון לפני שתתפתו לבזבז אותו.

6. חזרו על השלבים הנ״ל כל חודש.

שנת תקציב מניב!

Savings, Chofshi B'Manhattan
חוסכים חופשי במנהטן

53 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול