• חופשי במנהטן

פתרון סכסוכים

עודכן: 4 בפבר׳ 2019

עדי רופא שפר היא מגשרת שהגיעה אל עולם הגישור לפני למעלה מעשור ומאז היא מרגישה שמצאה את יעודה בחיים. עדי היא חברת קבוצת לשבט של חופשי במנהטן.


עדי משתפת בכמה טיפים אשר יכולים לשנות סיטואציות ולהפכן ליותר נעימות ורגועות:


1. אנו נוטים יותר לשמוע מאשר להקשיב מכיוון שאנו רוצים לומר את מה שיש לנו להגיד.

תלמדו להקשיב. דרך ההקשבה תוכלו ללמוד את הצד השני.


2. אמפאטיה - יצירת אמפאטיה עם הצד השני והבנתו לדוגמא: "אני מבין למה אתה כועס". יכולת הזדהות עם הסיטואציה מורידה כעסים ואגרסיות של הצד השני.


3. מילה - נתינת משקל רב למילה והדרך בה אנו אומרים או כותבים על מנת שהצד השני יקבל את המסר שרצינו להעביר. כולנו מעבירים לפחות פעם אחת ביום הודעה כתובה, תשתדלו לקרוא את הודעתכם לפני שאתם לוחצים על מקש ה-"SEND". עלייך להשתדל להימנע משאלות המובילות לאי הסכמה לדוגמא: אתה מסכים איתי? אשר יכול לגרור לאי הסכמה/ויכוח מיותר.

יש להיות בהיר, מובן וקצר.


4. נימוס - אנו חיים ונושמים את התרבות האמריקאית השונה מהתרבות הישראלית במידה רבה. הנימוס שעבורנו נחשב ל"אובר" צריך להיות חלק מהמערכת התרבותית שלנו כאשר אנו מתקשרים עם אמריקאים. עלינו להשתמש במושגים כגון: תודה רבה, אני מעריך זאת מאוד, מחכה בקוצר רוח, ועוד.


בקיצור, תהיו חיוביים ותהנו ממה שיש, תנסו לשאוף למה שאין. תפרגנו לצד השני, תקשיבו, תבינו ותגשו לכל סיטואציה בחיים גם אם לפעמים היא 'נורא' מעצבנת עם גישה חיובית, כי הגישה שלכם תשפיע באופן ישיר על הצד השני. וכמו שאומר משפט נושן וידוע: "הסתכלו תמיד על חצי הכוס המלאה" ואני אומרת, טוב שלפחות יש כוס.עו"ד ומגשרת עדי רופא שפר מגשרת במקצועה, עורכת דין וכלכלנית בהשכלתה ומתגוררת בניו יורק מזה כ-14 שנים.

עדי מגשרת בבתי משפט ובאופן פרטי בתחומי עסקים, חברות, בין אישי, משפחה ועוד.

בנוסף, תוך כדי עשייה, רכשה כלים איך להתמודד עם פערי התרבות שבין אמריקה לישראל וכיום, בנוסף לעבודתה כמגשרת, היא מעבירה סדנאות וליווי אישי למנהלים בחברות או לארגונים הנקלעים לקשיים תרבותיים, בין אם בפתיחת סניף נוסף של חברה ישראלית בארה"ב או בין אם במיזוג חברות בין ארה"ב לישראל.


23 צפיות0 תגובות